数据库

Webmin'de Drupal Nasıl Kurulur

Drupal, web sayfaları için medya ve dosyaları düzenlemek için kullanılan bir CMS platformudur. HTML programlarını nasıl kullanacağınız konusunda herhangi bir fikriniz olmasa bile, Drupal içerik yönetim sistemi topluluk web sitelerinin veya web portallarının oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Çoğu durumda, Drupal'ı kurmak veya temel ilkelerini uygulamak zor değildir. Yine de, Webmin kontrol panelini kullanan kişiler Drupal'ı manuel olarak kurmak zorunda kalacaklar. Aşağıda sayılan noktaları takip etmek Drupal'ı Webmin'e kolayca kurmanıza yardımcı olacaktır.

Adım 1:

İlk adım, Webmin kontrol platformuna giriş yapmaktır. Bu kontrol paneli giriş bağlantısını yazarak yapılabilir. Bu sağlandıktan sonra, Webmin için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeye devam edin, ardından oturum açma düğmesini bulun.

Adım 2:

Listede, önyükleme için kullanılacak ayarların türünü seçmeniz yeterli. Webmin platformunda, '' Kapatma ve Önyükleme '' 'nin yerini belirlediğinizden emin olun.' 'Mysqld' 've' 'httpd' 'için olanları etkinleştirmek için kullanılan kutu veya noktalar düzgün bir şekilde gezinmelidir. Kaydet seçeneğine tıkladığınızda, pano kontrol platformunuza geri dönebileceksiniz.

3. Adım:

Bu noktada Webmin platformunda yeni kullanıcı bilgileri oluşturmak uygun olacaktır. Bu işlem sağlandığında, yeni kullanıcı kimliğinizin "httpd" yapılandırmasını düzenlemek veya değiştirmek için devam edebilirsiniz. "Global Yapılandırma" bölümünde gezinmeyi unutmayın. "Yapılandırma Dosyalarını Düzenle" yi seçin. Bu dosyayı düzenlemek ve açmak için yardımcı olacaktır. Bu noktada, "Geçersiz Kılmaya İzin Ver" bölümünü bulmak için devam edebilirsiniz. Bu, ayarın herkese hiçbir şey değiştirmemesine yardımcı olacaktır. Webmin kontrol paneline geri dönmek için "Kaydet" i tıklamanız gerekecektir.

4. Adım:

Yeni bir MySQL veritabanı oluşturmak önemlidir. Bu, Webmin platformunun MySQL bölümünü bularak kolayca yapılabilir. Verileri kaldırmak ve eklemek için yeni kullanıcı bilgileri de oluşturmanız gerekir. Veritabanı şifresini, kullanıcı adını ve adı veya alanı kaydetmeyi unutmayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra Webmin kontrol merkezinize geri dönebilirsiniz.

5. Adım:

Artık Web-hosting hesabınızda Drupal dosyalarını yüklemeniz gerekecek. Bu hedefe başarılı bir şekilde ulaşmak için, Webmin Dosya Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz. Diğer kullanıcılar, SmartFTP veya FileZilla gibi bir FTP yazılım programını kullanmayı da tercih edebilirler.

Adım 6:

Yeni kullanıcıya dizine tam erişilebilirlik sağlamak için doğru bilgi hattını girmeyi unutmayın. Son olarak, tamamlandığında sunucuyu yeniden başlatabilirsiniz.