SEO

Yarın, Chrome kullanıcılara HTTP sitelerinin güvenli olmadığını bildirmeye başladı

Beklediğiniz gibi, Google’ın popüler tarayıcısı olan Chrome, yarın başlayacak şekilde güvenli HTTP sitelerini işaretlemeye başlayacak. 24 Temmuz 2018 tarihinde Chrome, tüm düz HTTP sitelerini "güvenli değil" olarak işaretleyecektir. Google, web yöneticilerine ve yayıncılarına bu yaklaşmakta olan değişikliği altı ay önce bildirmiştir ve şu anda yarın hayata geçmektedir.

HTTP URL'leri için i ”simgesi, Chrome buna bir" Güvenli değil "etiketi ekler. Bugün, kullanıcılar Chrome 68 sürümüne geçmeden önce nasıl göründüklerine bakacağız. Not, Chrome'u indirenlerin çoğu otomatik tarayıcı güncellemeleri için ayarlanmış ve bu sayede gelecekte otomatik olarak Chrome 68'e yükseltilecektir.

Yeni sürüme geçmeniz kesinlikle önerilir. Siteniz HTTPS URL'lerine yönlendirilir ve siteniz ödeme bilgilerini, giriş bilgilerini veya diğer özel bilgileri istemese bile güvende olur. Bir sitenin büyüklüğüne ve projenin kapsamına bağlı olarak, HTTP'den HTTPS'ye geçiş oldukça iyi bir girişim olabilir. Bu değişikliği sizin veya müşterilerinizin sitelerinde gerçekleştirme konusundaki derinlemesine kılavuzlar için, aşağıdaki kaynaklara göz atın: Doğrulama ve karışık içerik sorunları ile ilgili kaynaklar.


关于作者

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.