数据库

Yazılım Geliştirme Sektöründe Sıcak Eğilimler

Yazılım geliştirme sektörü dinamiktir. Zaman zaman, bu sektörü sağlam kılan yazılım geliştirmede yeni değişiklikler eklenmiştir. Daha fazla sayıda kişinin BT sektöründe iş seçeneklerini tercih ettiği bir zaman vardı. O günlerde yazılım geliştiricisinin veya mühendisinin rolü önem kazanmıştır. O günlerde, özellikle yazılım sektöründe sınırlı sayıda teknoloji vardı. Java, C ++ o günlerde yaygındı. Durumlar bugünlerde farklı. Kronolojik olarak, birçok yeni teknoloji ortaya çıktı. Bunlar arasında Ruby, Python, Objective C bulunmaktadır. Birkaç bilgisayar dilinin öğrenilmesi, iş piyasasına hazır hale getirilmediğinden, bazı ekstra beceriler kazanılması dışında.

Mobile

Son zamanlarda, mobil veya akıllı telefon bir bireyin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. İletişim için kullanılır. Günümüzde, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, mobil uyumlu web siteleri geliştiriyor. IOS ve Android tabanlı cep telefonlarının popülerliğindeki artışla, dünya çapındaki şirketler, uygulama geliştirme konusunda uzman profesyonellerin hizmetlerini aramaktadır. Araştırma, kurumsal firmaların işverenlerinin, mobil uygulama geliştirmede yeterli maruziyeti olan profesyonelleri işe alma eğiliminde olduklarını ortaya koymaktadır.

Büyük veri

BT şirketleri büyük verilerle çalışıyor. Bu amaçla büyük miktarda veri toplarlar. Verileri yönetmek veya organize etmek söz konusu olduğunda, bunu yapmak gerçekten zor buluyor. Yazılım geliştirme endüstrisindeki sıcak eğilimlerden biri, işverenin perspektifinden veri analisti, veri bilimcisi, bilgisayar sistemi analisti gereksinimidir. BT endüstrisi ile doğrudan ilişkili olanlar, onlar için veri ile çalışmak, ön koşuldur.

Bulut

Genellikle bilgisayar veya mobil internet kullanıcıları olarak, bulut depolama aygıtı da dahil olmak üzere depolama cihazlarında önemli belgeleri kaydetme eğilimindeyiz. Verileri kaydetmek için bulut depolama kullanmanın avantajı, aynı verinin depolandığı diğer donanımları güvenli bir şekilde ateşlemeyi seçebilmesidir. Bulut teknolojisi, veri bilimcisi ve bulut güvenlik uzmanlarını işe alma ihtiyacını ortaya koymaktadır. Bulut teknolojisi ile birlikte mobil cihazlar, kişisel kullanım için veya profesyonel amaçlar için verilere sorunsuz bir şekilde erişmemizi sağlar. Bulut teknolojisinin yaygınlaşmasıyla bulut bilişimde, bulut güvenliğinde yetenekli çalışanlara yönelik talep artmaktadır.

Yazılım Geliştirme

BT şirketleri, geliştiriciler ve operasyonlar arasındaki uçurumu kapatmaya çalışıyor. Bu, müşterilere, müşterilere daha iyi bir şekilde hizmet vermektir. Yazılım mühendisleri çok talep görüyor. Bu profesyoneller, bir işletmenin, geliştiricilerin, operasyonların ve müşterilerle kaliteli ürün veya hizmetlerin sunulmasında yardımcı olacakları arasındaki boşluğu kapatmasına izin veriyor.

UI mühendisleri

Yazılım geliştirmede hem ön uç hem de arka uç geliştirme aynı derecede önemlidir. Şirketler, tüketici odaklı mobil ve web uygulamalarının oluşturulmasında yardımcı olabilecek UI mühendislerini işe almanın gerekliliğini hissediyorlar. UI mühendisleri, daha fazla BT şirketi kullanıcı dostu ve sezgisel bir yazılım oluştururken yazılım geliştirme şirketlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Bununla birlikte, yazılım geliştirme endüstrisindeki diğer bazı sıcak eğilimler, cihaz ağını, ortam kullanıcı deneyimini, 3D malzemelerini, her şeyin bilgisini, gelişmiş makine öğrenimini, otomatik aracıları ve işleri, uyarlamalı güvenlik mimarisini, gelişmiş sistem mimarisini içerir. , örgü uygulaması ve hizmet mimarisi, şeylerin internet mimarisi ve platformları bir kaç isim.