数字营销

Yeni Başlayanlar için Sosyal Medya Pazarlama Rehberi

Sosyal Medya Pazarlama, sosyal medya siteleri aracılığıyla dikkat ve web trafiği kazanma sürecidir. Bu süreçte, genellikle üçüncü tarafın güvenilen kaynağından gelen kitleler aracılığıyla kitlelere ulaşmak için yaratıcı içeriğin, kullanıcıların ilgi alanlarının içeriğini başkalarıyla paylaşması ve iş dünyasının kapısını kapatacak bir kısır zincir oluşturması için oluşturulması gerekir. hedef kitlenin ötesinde. Her çevrimiçi pazarlamacının bir hedefe, bir ürüne, bir hizmete ve geniş ve ezici bir World Wide Web üzerinden tanıtım yapmasına neden olması gerekir. Zihinde tanımlı olan şeyler varsa, o zaman tebrikler! Bu, muhtemelen sosyal medya sorununa girmenin en zor kısmı olabilir ve bundan sonra her bir çaba, Sosyal Medya Gurusu statüsüne ayak basana kadar bu hedeflere etkili ve kusursuz bir şekilde ulaşmanıza katkıda bulunacaktır.

Sosyal Medya Dünya her zamankinden daha geniştir ve daha geniştir. Farklı kültürlere, çağlara, dinlere, cinsiyetlere, mekânlara, ilgi alanlarına ve farklı alanlara ulaşan çok stratejik bir pazarlama platformudur, bu nedenle doğru hedef kitleye ulaşmak ve hedeflemek ve toplam başarıya ulaşmak için mükemmel bir araçtır. Bütün dünya, örneğin video oyunlarıyla ilgilenmeyecek, ancak sadece video oyunlarının ilgi alanlarının bir parçası olduğu insanlar. Erkek kitlenizi yüksek topuklu reklamlarla satışa çıkarırsanız, belki de bir kısmı eşleri için bir çift veya 2 satın alır, ancak bir çift veya 2 tam olarak sahip olmak istediğiniz bir etki değildir. Bu nedenle, belirli grup yaşlarına ve bazı servislere, ürünlere, videolara ve haberlere neden olan bazı diğer faktörlere odaklanıyorsunuz "viral"

İlk olarak, temel sosyal medya sitelerini bilmemiz gerekiyor


900 milyondan fazla kullanıcıya sahipseniz, zaten bir Facebook kullanıcısıysanız, bu sizin için gerçekten yeni olmayabilir, ancak bahsetmeye değer pek çok özellik var. Özel bir işletme sayfası oluşturabilir ve müşterilerinizle birlikte sunmayı planladığınız hizmeti veya satmaya çalıştığınız ürünü ücretsiz resimler, ürünler ve videolar yükleyerek doğrudan ve ücretsiz olarak etkileşime geçebilirsiniz. Bu şekilde, gönderilerinizi arkadaşlarına paylaşacak ve böylece hiç bitmeyen zinciri yaratacak bir veri tabanı oluşturabilirsiniz. Bu sosyal medya sitelerinin çoğu, sorunsuz bir şekilde mobil entegrasyona sahiptir; bu sayede kullanıcılar taşınabilir bir bilgisayar mı, bir masaüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonu olsun, medyayla her zaman avantaj sağlamanız gereken bir şekilde bağlanır. İnsanlar Facebook'ta, herhangi bir durumda, parkta, evde, okulda, işteyken, giriş yaparken. O zaman orada olursunuz, iş akışınızı haber beslemelerinde görünmesi için teşvik edin ve orada olacaksınız, sürekli olarak akıl oyunu yapın ve insanların ilgi çekici bir şey bulacağı ve ilgi alanlarına göre kontrol etmeye değer olduğu noktaya kadar. Starbucks, Microsoft, Apple, Rockstar, Pepsi gibi birçok büyük şirket aynı şeyi yapıyor ve mükemmel çalışıyor!

Bloglar

Bloglar, içerik kalitesi söz konusu olduğunda insanların yarı profesyonel bir şekilde iletişim kurmaları için kolay bir yoldur. Kaliteli içerik, her zaman iyi bir yazının ve dolayısıyla iyi bir bloglamanın anahtarıdır. 5 dakikadan daha kısa bir sürede ücretsiz olarak çalışabileceğiniz ve Blogger, WordPress ve muhtemelen en kullanıcı dostu olan Tumblr gibi birçok blogger CMS (içerik yönetim hizmeti) vardır. Buradaki hilelerden biri, kitlenizi, pazarınızı, hedeflediğiniz kişiyi ve bununla ne yapmak istediğinizi bilmek. Şimdi bu, bazı SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu bilgisiyle, yani Google, Bing’te arama motorunda olabildiğince üst sıralarda yer almak için doğru anahtar kelimeleri kullanmak zorundadır. Yayınlarınızla ilgili olmalı ve aynı zamanda, söz konusu anahtar kelimenin sahip olduğu rekabeti ve arama sayısını kontrol etmek için bir anahtar kelime arama aracı kullandığınızdan emin olmalısınız. Bir ay içinde aldığı en düşük rekabet ve en yüksek sayıda arama, sizin için daha uygun. Web sitenizi, teknik destek sohbeti servisinin 广告ını yapmak için reklam yapacak olsaydınız, anahtar kelimeleri çok belirgin hale getirmeliydiniz. Böylece, hizmetinizi arayan kişiler ilk önce sizi bulacaklardır. Örneğin, Windows için teknik destek, o zaman belirli kelimeleri, biraz daha düz bir noktaya gitmeniz gerekecek. Rekabet gerçekten yüksek olacağından ve Windows teknik desteği geniş bir içerik olduğundan, ürününüzün sunduğu özel hizmetlere odaklanıp daha da ileriye gidersiniz, bu nedenle doğrudan doğruya ilerlemek için ek anahtar kelimeler eklemeniz en başarılı yol olacaktır. Bir arama motorunda daha üst sıralarda yer alırsınız ve kullanıcılar ürününüzü kolayca bulabilir. "Teknik Destek Sohbeti" nden "Windows 7 ve XP için Teknik Destek Sohbeti" nden, sunduğunuz hizmet kavramını nasıl daralttığımızı daha spesifik, ayrıntılı ve daha sonra mobil işletim sistemleri, cep telefonları, Mac , iPhone, Windows Vista, Windows 8 ve benzeri, geride bırakılmamış ve ilgili olmayan hizmetleri sunan siteler, yalnızca Windows 7 ve XP için sohbet desteği arayan kullanıcılar için bulunma şansınızı çalmaz. Anahtar kelime konseptini anladığınızda, doğru etiketleri ekleyerek bir arama motorunda kolayca bulunabilecek bir blogda içerik oluşturabilir ve oluşturabilirsin.

Sonra sosyal medya entegrasyonunu tekrar blog alanına ekledik. Blogunuzun içeriğini paylaşmak için birçok seçenek vardır. Tumblr gibi birçok Content Manager Services, paylaşmak ve beğenmekten hoşlanmayacak sosyal medya düğmelerine sahiptir. Onları etkinleştirmek için seçeneklere bakmanız gerekir (nadir durumlarda varsayılan olarak etkin değildirler), böylece her gönderinin Tweeter, Google+, Facebook vb. Için paylaşma düğmelerine ve bağlı olduğunuz blogging ağı içinde Reblog'a sahip olması gerekir. için. Yüksek kaliteli ve göz alıcı bir içerikle, insanları hikayelerinizi yukarıda bahsedilenler gibi diğer medya sitelerinde paylaşmaları için cesaretlendiriyorsunuz. Ayrıca bunları paylaşıyorsunuz ve orada daha geniş bir kitleye ulaşma şansınız var.


Hızlı büyüyen, çok popüler bir sosyal medya sitesi. Dünya çapında yaklaşık 340.000.000 tweet ve dünya çapında yaklaşık 140.000.000 kullanıcısı olan bu platform, iş dünyası ve şirketlerinin yanı sıra ünlüler, müzisyenler, aktörler ve herkes için oldukça çekici! Tweet, bir kişinin yazabileceği ve yayınlayabileceği en fazla 140 karakterden oluşan bir mesajdır ve takipçiler haber akışlarında istedikleri zaman okuyabilir ve görebilir. Bunun hakkında konuşun, doğrudan etkileşim kurun ve yeni konuşmalar başlatın bu platformu son derece başarılı yapan şeylerden biri. Kim Kardashian'ı takip ettikleri ve bir gün içinde tweet'lerle ilgili her şeyi okuyup konuştukları bir şekilde, ilgi alanlarına giren markalar ve ürünlerle ilgili reklam ve pazarlama kampanyalarıyla aynı şekilde yapabilirler.

Doğru kitleyi hedefleyen 140.000.000 kullanıcı, zor bir görev, ancak madalyonun diğer tarafından görüldü, bu bir iş için daha fazla potansiyel müşteri demektir. Herhangi bir sosyal medya sitesinin daha önce bahsettiğimiz kısır zincirine girdiğinizde, işler kendiliğinden ortaya çıkıyor ve ilk fark edeceğiniz şey, yüzlerce yüzlerce kişinin markanıza katılması, bunun hakkında konuşması, gözden geçirilmesi ve başkalarına anlatılmasıdır. olaylar, yayın ve böyle

Linkedin

Muhtemelen o kadar popüler bir platform değil, bazı insanlar için sıkıcı ama geri kalanı için çok profesyonel ve stratejik bir. Bazı insanlar uzun saatler sohbet etmeyecek ya da aptalca ve önemsiz şeyler hakkında konuşmayacaklar, bunun yerine bu sosyal ağ doğrudan doğruya gider. Örneğin, Facebook ve Twitter'daki insanlar, yalnızca sosyalleşmenin yanı sıra işletmeler ve şirketler için de ilgilendikleri kişileri takip ederler, ancak Linkedin, sosyal medyada profesyonelliğe daha fazla odaklanmak için eğlenceyi filtreleyip geride bırakmayı amaçlar.

Linkedin, bir iş / hizmet arayan veya iş / hizmet sunan bir şirketin parçası olan kişilerin bir parçası olabilirsiniz. Kendiniz, çalışmalarınız, iletişim bilgileriniz, ilgi alanlarınız, sertifikalarınız, kimlikleriniz vb. Ile ilgili profesyonel bilgilerinizle kişisel bir profil oluşturabilir ya da Facebook veya Twitter'da yaptığınız gibi aynı amaç doğrultusunda bir işletme veya şirket sayfası oluşturabilirsiniz: markanız, hizmetiniz, ürününüzle ilgili bilgileri paylaşın ve şirketinizle ilgili en son bilgilerle takipçilerinizi ve takipçilerinizi güncel tutun.

YouTube

YouTube çok ilginç bir platform. Kullanıcılar herhangi bir türden video izlemeye gider veya geri bağlantı veya arama motorları olan herhangi bir web sitesine yönlendirilir. Orada bir kez orada insanlar var, ekranın sağ tarafında bir sütun üzerinde daha fazla "İlgili Videolar" var. Videodan videoya tıklamak, asla düşünemeyeceğiniz şeyleri, ilginç konuları, komik videoları, nasıl yapılır videoları, tanıtımları vb. Bulmanızı sağlar. Görülme şansınız çok fazladır ve aynı zamanda kanalınıza abone olabilirsiniz. Başka bir deyişle, videolarınızı yüklediğiniz kendi YouTube alanınız. Bazı insanlar bir makaleyi okumaktan ziyade bir videoyu izlemek için daha ilginç ve daha kolay bir yol buluyor. Görsel kaynağınız var. Moda kıyafetlerini tanıtmak ve tüm sosyal medya pazarlamanızın amacı olsaydınız, diğer seçeneklerle birlikte, kıyafetlerinizi modelleyen insanlarla bir video yükleyebilir, kişileri ana iş sitenize yönlendirebilir, kişileri videonuzu paylaşmalarını önerebilirsiniz. Gelecekteki video güncellemelerine abone olmak, Facebook sayfanızda olduğu gibi "moda blog'unuzu" ziyaret etmek, Tweeter, Google+, Linkedin vb. konularda sizi takip etmek. Gözlerinizi kapatın ve tüm Sosyal Medya pazarlama stratejisinin Ağaç Diyagramını görselleştirmeye çalışın. ve World Wide Web'in her bir köşesine nasıl ulaşabileceği. İddialı değil mi?

Google+

Sosyal medya sitesi savaşında oldukça yeni bir oyuncu olan Google+, Gmail, Google+ Temelleri, Facebook'ta yaptığınız bilgi veya "durum" bilgilerini paylaşmanıza olanak tanıyan Google+ Çevreleri gibi çeşitli hizmetlerin entegrasyonunu sağlar, ancak daha az popülerliğe sahiptir. uzak. Facebook'un Haber Akışı'na benzeyen, başkalarının neye benzediğini görmenize olanak tanıyan "Akış" özelliğiniz var. Tweeter'a çok benzer bir izleme seçeneği.

Hizmet, profesyonellere ve iş ağlarına çok ilgi duyuyor. Münhasırlık ve hizmetlerin entegrasyonu. Örneğin bir Gmail hesabı oluşturursunuz ve bu özelliği devre dışı bırakmazsanız, varsayılan olarak tüm bu hizmetlere ve resim, iletişim bilgileri vb. Ile düzenlenmeye hazır bir profile erişebilirsiniz. Zaten bahsedilen tüm Google+ ağına erişiminiz vardır. Gmail, YouTube, You +, Çevreler, Temel bilgiler ve iyi bilinen arama motoru bile sizin için en alakalı şeyleri kaydetme ve görüntüleme. Herhangi bir Sosyal Medya Pazarlamacısı için yedek bir Google+ hesabına sahip olmak, çünkü potansiyel bir işlevselliktir ve hiçbir kaynak pazarlamada çok az ya da çok fazla değildir. Aynı etkiyi, televizyonda 30 saniyelik bir reklamın otobüste bulunan küçük bir panoya göre daha fazla olamayacağını, ancak daha fazla mesajın size ulaşacağınız daha iyi sonuçlar almasını sağlayabileceğini düşünebilirsiniz.

Sosyal Medya İstatistikleri

Yeni 87 araştırmaya göre 2012 yılına kadar sosyal medya pazarlamasını gerçekleştiren firmalardan B2C veya Business to Community adlı müşterilere olan bu yaklaşım, müşteri katılımının% 16'sına ulaşarak, önümüzdeki 5 yıl içinde% 57'ye çıkma potansiyeline sahip oldu. Dünya nüfusunun% 30'undan fazlası artık sürekli olarak çevrimiçi durumda veya web'e bir şekilde erişime sahip. Tüketicinin serbest zamanının 1 / 5'inden fazlası, sosyal medya sitelerine harcanıyor ve her gün güncellenen yaklaşık 250 milyon tweet ve 800 milyon Facebook durumuna ulaşıyor. Sadece ABD’de, çevrimiçi aktif kullanıcıların% 80’inden fazlası sosyal medya sitelerinde veya bloglarında yer almaktadır. İnsanların% 60'ı 3 veya daha fazla araştırma ürün karşılaştırması, fiyat ve satın almalarla ilgili bilgiler, Facebook gibi sosyal medya siteleri üzerinden yapılanların% 40'ı veya bu sitelerden birinden yeniden yönlendirilmekte ve perakendecilerle doğrudan etkileşimlere bile yol açmaktadır. teklifler yayınlandı. Yaklaşık% 56'sı Amerikalıların% 55'i 45-55 yaş arası ve en az bir profile sahip olan bir sosyal medya sitesinde bir ila üç profil var

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gerçekleri

Bağlantı arama kullanıcılarının% 70'i tıklayın organik. Tüm aramaların% 46'sı ürün veya hizmetler hakkında bilgi içindir. Tüm yerel aramaların yarısı mobil cihazlarda gerçekleştirilir. Yeni müşterilerin% 66'sı yerel işletmeleri bulmak için arama ve çevrimiçi araştırmaları kullanıyor. Küresel olarak "SEO" yazan 863 milyon web sitesi var. Her ayın kısaltması da dahil olmak üzere 9.1 milyon arama yapıldı ve en iyi iki ifadenin "SEO hizmetleri" ve "SEO şirketi" olduğu görülüyor. 60.000'den fazla Twitter kullanıcısı, kendi bloglarında "SEO" kelimesini içeriyor, başlıkta "SEO" yazan 13 milyon blog yazısı yayınlandı ve Amazon.com, arama motorlarının neredeyse% 75'ini barındıran neredeyse 2.700 farklı kitap taşıyor. sonuç sayfası. Çevrimiçi deneyimlerin% 93'ü bir arama motoruyla başlar. Blogging ve SEO programları gibi aktif içeriği sürdüren B2B şirketleri, toplam web trafiğini, geçen yıl ortalama olarak% 25 artırırken, SEO'nun ihmalini yapanlar, genel ziyaretlerde ortalama% 15'lik bir düşüş yaşadı. Çevrimiçi olarak geçirilen tüm zamanların% 21'i, web aramalarına harcanmaktadır. Büyük üç arama motoru Google, Bing ve Yahoo! İnternet'teki en çok ziyaret edilen beş site arasında. AOL # 7 ve Ask # 10 olduğunu göz önünde bulundurarak; Web'deki en çok ziyaret edilen 10 siteden beşi arama motorlarıdır.

Sonuç olarak, Sosyal Medya Pazarlama, reklam alanında profesyonellerin ve amatörlerin karşılaşabileceği, kendi fikirlerini ve planlarını kendi tekniklerini uygulayabilecekleri bir alandır. Sosyal Medya Pazarlamacıları üniversitesi veya yüksekokul mezunu olup, geniş kapsamlı araştırmalarla elde edilmesi gereken bu bilgi, sürekli olarak çalışılması ve istenen alanda test edilmesi gerekmektedir. Eski TV reklam taktiklerini online pazara kaydıran devrimci bir stratejidir. Bir bilgisayar veya yetenekli bir cihaza çevrimiçi olarak gitmeyi tercih eden insanların yüzdesi, TV izleyen insanlara karşı her gün düzenli olarak büyüyor. İstatistikler, Sosyal Medya Pazarlamasının reklam için eski yollarla karşılaştırıldığında daha düşük bir etki oranında olduğunu göstermektedir. Ancak, sahip olduğu potansiyel ve büyüme potansiyeli hiç kuşkusuzdur ve TV son on yıldır olduğundan çok daha gelişmiş ve etkileşimli olabilir.