数字营销

Yerli Dijital Pazarlama

Wikipedia'ya göre Yerli Reklamcılık:

"… reklamverenin, kullanıcının deneyimi bağlamında içerik sağlayarak dikkat çekmeye çalıştığı bir web reklamcılığı yöntemi. Yerli 广告 biçimleri hem eşleşmeli yerel reklamcılığın konseptinde geleneksel bir reklamcılığa benzemektedir. "

Reklamcılık, içerik pazarlaması çatısı altında geldiğini göz önünde bulundurarak, zor şaşkınlığının çok popüler olduğu.

İçerik Pazarlama Enstitüsüne göre İngiltere'de pazarlamacılardan% 94'ü içerik pazarlama teknikleri kullanıyor.

En popüler içerik pazarlama biçimleri:

  • Yerinde makaleler 90%
  • Bloglar 78%
  • Üçüncü taraf web siteleri 74%

Bunların hepsi mevcut müşteri katılımını artırmada mükemmel ve ilişki kurma, özellikle de sosyal medya kanalları aracılığıyla tanıtıldığında. Ancak, onlara yeni müşterileri bulmanıza yardım etmelerini istersen, oldukları yere gitmelisin – ve bu yerli hale gelmek demektir.

Yerli dijital pazarlama

Yukarıda belirtildiği gibi, en popüler yerli pazarlama biçimi advertorial – bir editör şeklinde reklam. Bu ortamda, okuyucunuzun satılması çok daha az açıktır; özellikle esas olarak sizin için araştırmadıkları için, onlara marka odaklı içerik sunmaktan emin olmalısınız.

The Drum da yayınlanan yeni bir makalede, her zaman "etkili ve kabul edilmiş bir pazarlama aracı" olarak görülmekle birlikte, advertorialların Google gazabını cezbettiği bildirildi.

Rapor, Interflora'nın yüksek profilli bir kurban olması nedeniyle, İngiliz gazetelerinin birçoğunun, gömülü bağlantılara sahip reklam içeren sayfaları yayınladığı PageRank damlaları ile cezalandırıldığını söylemektedir.

Matt Cutts'in (Google'ın arama spaminin başında) şunları söyledi:

"Birisi size yaklaşıp bağlantıları veya reklam amaçlı sayfaları size ödemek istiyorsa lütfen dikkatli olun. PageRank'i geçen siteniz PageRank'i geçecek bağlantıları satmak (veya gömülü bağlantıları olan reklam sayfalarını çapa bağlamak) kalite yönergelerimizi ihlal ediyor ve Google bu tür ihlaller konusunda işlem yapıyor. "

Reklamlarınızın Google'ı çekmediğinden emin olmak için; gazabı, bilgilendirici, iyi yazılmış, tüm yayın kurallarını takip ettiğinden ve bağlantısının serbest olduğundan emin olun.

Yazdığınızın nedenini tam olarak bilmeniz de gerek.

Amacınız nedir?

  • Marka bilinci oluşturmak için mi?
  • Nişan yaratmak mı?
  • Müşteri kazanımı?

Motivasyonlarınızın dışarıdan ve ölçülebilir olduğundan emin olun – aksi takdirde nokta nedir?

Dijital pazarlama oyununun kazanılması

Sosyal medya, mükemmel bir web sitesi, video pazarlama ve bir içerik stratejisi, yalnızca bir etki yaratmak istiyorsanız, ancak yalnızca bir en yüksek kalitede içerik yapacaktır.

Müşterinizi, yaptığınız her şeyin merkezinde tutarak, okumak istedikleri içeriği üretmenize yardımcı olur. Dijital pazarlama içeriğiniz çevrelerinde bir web örmelidir, böylece çevirdikleri her yer yüksek kaliteli, bilgilendirici içeriğinize maruz kalır.